Header Baby - mother playing with baby

Kontakta oss

Här är våra produktspecialister!

Ett av de viktigaste leden i vårt kvalitetsarbete är kontakten med er som dagligen arbetar med barn på olika sätt. Era frågor och synpunkter betyder mycket för att vi ska kunna utveckla oss i takt med de behov som finns. Vi som produktspecialister har lång erfarenhet av små barns nutritionsbehov och matvanor, och vi vill att du hör av dig om du har frågor som rör barns mat eller våra produkter. Vi kommer gärna på besök och berättar mer om våra produkter.

Dietist - Carolin Blom Persson

Carolin Blom Persson

Leg. Dietist/Produktspecialist

Ansvarar för: Stockholm Nordost och Nordväst, Uppsala, Västmanland, Dalarna, Gävleborgs län, Västernorrland och Norrbotten

Mobil: +46 (0)72 204 49 85
E-post: carolin.blom.persson@semper.se

Dietist - Linda Almehov

Linda Almehov

Leg. Dietist/Produktspecialist

Ansvarar för: Skåne, Halland, Blekinge, Kronoberg, Kalmar

Mobil: +46 (0)73 078 51 72
E-post: linda.almehov@semper.se

Dietist - Ann-Caroline Hummelgren

Ann-Caroline Hummelgren

Leg Dietist/Produktspecialist

Ansvarar för: Östergötland, Södermanlands län, Jönköpings län och Örebro län

Mobil: +46 (0) 72 205 39 56
E-post: ann-caroline.hummelgren@semper.se

Dietist - Theresia Plymoth

Theresia Plymoth

Leg. Dietist/Produktspecialist

Föräldraledig – åter i tjänst 9/8 2021. ​​​​​​För information om våra produkter, frågor eller bokning av möte maila dietist@semper.se.

Ansvarar för: Centrala, södra och sydöstra Stockholm, Gotland, Södermanlands län, Örebro län, Östergötland och Västerbotten

Dietist - Malin Laudon

Malin Laudon

Leg. Dietist/Produktspecialist

Föräldraledig – åter i tjänst 21/9 2021. För information om våra produkter, frågor eller bokning av möte maila dietist@semper.se.

Ansvarar för: Jönköpings län , Värmland, Västra Götaland & Jämtland

 

Susanne Gustafsson - Semper Nutrition

Susanne Gustafsson

Medical Marketing Manager

Mobil: +46 (0)70 679 31 16
E-post: susanne.gustafsson@semper.se

Olle Ericsson - Semper

Olle Ericsson

Key Account Manager Apotek

Mobil: +46 (0)8 505 931 40
E-post: olle.ericsson@semper.se

Semper konsumentkontakt erbjuder rådgivning samt svar på frågor rörande Sempers barnmat via alla våra kanaler.

Du når dem både via e-post konsumentkontakt@semper.se alternativt på telefon 020-62 20 00 vardagar mellan kl. 09.00-12.00